Modernizuojamas gaisrinių automobilių parkas

Priešgaisrinėje tarnyboje eksploatuojami 9 gaisriniai automobiliai, iš kurių nuolatinėje parengtyje yra 7, rezerve ir laikiname saugojime – 2.

Kiekvienais metais, atnaujinamas Tarnybos gaisrinių automobilių parkas. Susidėvėję sovietinės gamybos automobiliai, pripažįstami netinkamais naudoti, jie keičiami naudotais, tačiau geros techninės būklės, pagamintais Europos šalyse. Šių automobilių yra mažesnės eksploatacinės išlaidos, patikimesni specialūs agregatai ir efektyvesnis jų naudojimas incidentų likvidavimo metu. Praėjusiais metais buvo nutraukta  2 sovietinės gamybos gaisrinių automobilių eksploatacija ir šiemet ruošiamasi pripažinti netinkamais naudoti taip pat 2 susidėvėjusius  automobilius.

Tarnyba,   2021 metų pabaigoje, įsigijo naudotą gaisrinį automobilį Mercedes Benz 1120 AF, kuris šiuo metu naudojamas Želvos ugniagesių komandoje budinčių pamainų išvykimui į incidentų likvidavimo vietas. Automobilis paruoštas  darbui kaimo vietovėje, naudoti vyraujant žemai oro temperatūrai, atliktas jo gaisrinės įrangos ir inventoriaus optimizavimas, sumontuota radijo ryšio sistema, gaisrinio siurblio skyriuje įrengtas autonominis šildytuvas ir t.t.

Gaisrinių automobilių pirkimui trečius metus iš eilės lėšas skiria Ukmergės rajono savivaldybė, todėl ir vėl šiemet Tarnyba planuoja įsigyti naudotą gaisrinį automobilį.