Pusnis sunku įveikti ir specialiųjų tarnybų automobiliams

Vasario 9-osios vakarą pas ligonę skubėjusį greitosios medicinos pagalbos ekipažą sustabdė sniego pusnys – automobilis įklimpo ir teko kviesti į pagalbą ugniagesius. Deja, atvykęs gaisrinis automobilis iš karto ne ką galėjo padėti, pats ėmė klimpti. Laimei, operatyviai atvyko vietos ūkininkas ir galingu traktoriumi nuvalė sniegą.

Penktus metus Ukmergės rajono savivaldybės priešgaisrinei tarnybai vadovaujantis Rimvydas Lukošius teigė, kad tokios žiemos, kai gausus sniegas taip užvertė visus kelius ir tapo sunku pravažiuoti net ir specialiųjų tarnybų transportui, seniai nebuvo.

„Ši žiema tikrai išskirtinė. Nors visos septynios kaime esančios ugniagesių komandos turi padidinto pravažumo automobilius, mūsų vairuotojai patyrę, puikiai žino visus apylinkių kelius ir keliukus, vykdami į nelaimės vietą nesame tikri, kad ją pasieksime“, – konstatavo tarnybos direktorius.

Jo teigimu, tokių atvejų, kad gelbėtojai dėl užsnigtų ir užpustytų kelių negalėtų pasiekti gaisro ar kitos nelaimės vietos, šią žiemą dar nepasitaikė: „Pastebime, kad šiemet ypatingą dėmesį kelių valymui skiria seniūnijos. Po gausaus snygio visų kelių iš karto nuvalyti nespėta, tačiau technika dirbo nuolat. Neretai šiuose darbuose talkino ir vietos ūkininkai, kurie turi galingus traktorius, sniego valytuvus.“

Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas mano, jog ir gyventojai, kurie įsikūrę atokesnėse vietose, vienkiemiuose, turėtų pagal savo galimybes ir jėgas pasirūpinti, kad kelias iki jų namų būtų pravažiuojamas. Jei problemos nepavyksta išspręsti patiems, reikėtų apie tai informuoti seniūniją. Juk niekas negali būti tikras, kad jį aplenks liga ar kita nelaimė.

„G. ž.“ inform.
Rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos nuotrauka

 

Šaltinis:
Gimtosios žemės straipsnis „Pusnis sunku įveikti ir specialiųjų tarnybų automobiliams